Tıkanıklık Açma Kameralı Kanal Tıkanıklığı

Tıkanıklık açma  kameralı robotla, genellikle klozetlere atılan kağıt temizlik ürünleri, bez parçaları ve inşaat tadilat artığı molozları gibi diğer yabancı maddelerin tıkadığı atık su kanalarında gerçekleştirilir. Suyla eriyeceği düşünülerek klozetlere atılan sentetik katkılı kağıt ürünler öyle çabuk eriyip gitmediklerinden biraz da dar olarak yapılmış olan pis su kanallarında birikerek kalıcı tıkanmalara yol açar.

Kameralı tıkanıklık Açma

Atık su kanallarında oluşan tıkanıklıkların ana sebebi yukarıda da belirtildiği gibi yabancı maddeler olmasının yanında kanal borularının çaplarının dar seçilmiş olmaları, kalitelerinin düşük ve iç yüzeylerinin pürüzlü olması, tesisat eğimlerinin az verilmesi ve tesisat dönüşlerinin sert olması da tıkanıklık oluşumlarını kolaylaştırarak sıklıkla oluşmasını sağlar. Tesisatta tıkanıklık bir şekilde başlarsa tam tıkanma için süreç gittikçe kısalır ve tıkanma oluşur. Tıkanma oluşumuna göre kimi zaman basınçlı suyla açılabildiği gibi bazı tıkanıklıklarda robot kol dahi yetersiz kalabilir. İşte bu tür tıkanıklıklarda kameralı cihazlar devreye girmektedir.

Kameralı tıkanıklık bulma nasıl yapılıyor ?

Bazı tıkanıklıklar eğer şansınız varsa, basınçlı su uygulaması veya hareketli robot kol vasıtasıyla kolaylıkla açılabilirler. Basınçlı su ve robot kolla açılmayan inatçı kanal tıkanıklıklarında kameralı sistem devreye girer. Kameralı sonda tıkalı kanal içine salınarak tıkanmanın yeri ve şekli tespit edilerek duruma göre çözümler üretilir. Sonuç olarak tıkanıklığın giderilmesi için kırmak gerekse bile o yer doğru olarak tespit edilmiş olur.

Cihazla tıkanıklık açmanın avantajları

  • En sorunlu kanal tıkanıklıklar bile mümkün olabilecek en kısa zamanda bulunur ve açılır.
  • Tıkanıklığı arama işlemleri sayesinde gereksiz ve hatalı kırımlar yapılmadığından işin maliyeti yükselmez.
  • Tıkanıklık tespiti ve tıkanıklık açma sırasında ortalık neredeyse hiç pislenmez.
  • Kameralı tıkanıklık tespiti ve tamiri işlemi çok hızlıdır. Sorunun çözümü için sizi fazla meşgul etmeyiz.
  • Tüm bu avantajlarına rağmen talep edeceğimiz tıkanıklık tespit ve açma ücreti hala çok uygundur.

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225

Whatsapp Ara Tıkla Ara