Su Tesisatçısı

Tıkanıklık Açma Kameralı Robotla Kanal Tıkanıklığı

Kanal Tıkanıklığı

Tıkanıklık açma  kameralı robotla, genellikle klozetlere atılan kâğıt temizlik ürünleri, bez parçaları ve inşaat tadilat artığı molozları gibi diğer yabancı maddelerin tıkadığı atık su kanalarında inatçı tıkanmalarda gerçekleştirilir. Suyla kolaylıkla eriyip gideceği düşünülerek klozetlere atılan sentetik katkılı kâğıt hijyen ürünleri öyle çabuk eriyip gitmediklerinden biraz da dar olarak yapılmış olan pis su kanallarında takılıp birikerek kalıcı ve bazen de inatçı tıkanmalara yol açar. İşte bu basınçlı su veya robot kollarla açılmayan inatçı kanal tıkanıklıklarında kameralı müdahele devreye sokulur.

Kameralı tıkanıklık Açma

Atık su kanallarında oluşan tıkanıklıkların ana sebebi yukarıda da belirtildiği gibi yabancı maddeler olmasının yanında kanal borularının çaplarının dar seçilmiş olmaları, kalitelerinin düşük ve iç yüzeylerinin pürüzlü olması, tesisat eğimlerinin az verilmesi ve tesisat dönüşlerinin sert olması da tıkanıklık oluşumlarını kolaylaştırarak sıklıkla oluşmasını sağlar. Atık su tesisatlarında tıkanıklık bir şekilde başlarsa tam tıkanma için süreç gittikçe kısalır ve sonunda tıkanma oluşur. Tıkanma oluşumuna göre kimi zaman basınçlı suyla açılabildiği gibi bazı tıkanıklıklarda robot kol dahi yetersiz kalabilir. İşte bu tür tıkanıklıklarda kameralı cihazlar devreye girmektedir.

Kameralı tıkanıklık bulma nasıl yapılıyor ?

Bazı tıkanıklıklar eğer şansınız varsa, basınçlı su uygulaması veya hareketli robot kol vasıtasıyla kolaylıkla açılabilirler. Basınçlı su ve robot kolla açılmayan inatçı kanal tıkanıklıklarında kameralı sistem devreye girer. Kameralı sonda tıkalı kanal içine salınarak tıkanmanın yeri ve şekli tespit edilerek duruma göre çözümler üretilir. Sonuç olarak tıkanıklığın giderilmesi için kırmak gerekse bile o yer doğru olarak tespit edilmiş olduğundan tamirat süresi kısalır, maliyetler gereksiz kırımların sonucuyla boş yere yükselmez.

Cihazla tıkanıklık açmanın avantajları

En sorunlu kanal tıkanıklıklar bile mümkün olabilecek en kısa zamanda bulunur ve açılır. Tıkanıklığı arama işlemleri sayesinde gereksiz ve hatalı kırımlar yapılmadığından işin maliyeti yükselmez. Tıkanıklık tespiti ve tıkanıklık açma sırasında ortalık neredeyse hiç pislenmez. Kameralı tıkanıklık tespiti ve tamiri işlemi çok hızlıdır. Sorunun çözümü için sizi fazla meşgul etmeyiz. Tüm bu avantajlarına rağmen talep edeceğimiz tıkanıklık tespit ve açma ücreti hala çok uygundur.

Gider Tıkanıklığı Açma Gider Temizliği

Mutfak eviye tıkanıkları çay ve yemek artıklarının yağlarla birleşerek gider kanallarını tıkamalarından dolayı oluşur. Banyo lavabosu, küvet ve duşakabin gider tıkanmalaında ise en büyük rolü vücut kılları oluşturur. Gider tıkanıklıkları bazen özel kimyasalarla kısmi olarak açılsa da bunlar kısa süreli çözümlerdir. En iyi çözüm giderin yerinden sökülerek detaylı olarak temizlenmesidir.

Rögar Tıkanıklığı Açma Logar ve Foseptik Temizliği

Logar tıkanıklıkları genellikle küçük, köşeli, pürüzlü yüzeylere sahip logarlarda daha sık oluşur. Az giriş/çıkış eğimine sahip kod farkı az olan logarlar ise en fazla tıkanma yapan tiplerdir. Basınçlı sıcak suyla yapılacak bir yıkama temizlik için yeterli olmasına rağmen kalıcı bir çözüm değildir. Kalıcı çözüm için yeni baştan teknik şartlara uygun bir rögar çözüm olarak düşünülebilir.

Zamanınız ve paranız kıymatliyse, pisliğe tahammül edemiyorsanız, garantili çözüm istiyorsanız su kaçağı tespiti için doğru karar vererek firmamızı arayınız.

Tesisatçıya ihtiyacınız varsa, hatalı kararlar vermeden önce hemen arayınız. 0533 045 8225

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225