Su Kaçağı Tespiti Cihazla Kırmadan Tespit

Su kaçağı tespiti geçmişe göre modern cihazlar sayesinde çok daha kolay olmasına rağmen bu cihazları iyi kullanmasını bilmeyenler için problemler devam etmektedir. Kısaca su kaçağı bulma için servis veren tesisatçı arkadaş bu konuda yeterli tecrübe ve bilgiye sahip değilse, sorunu çözmeden geri dönebilmektedir.

Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti

Su kaçağı tesisat borularından sıhhi tesisat armatürlerine ve vitrifiye elemanlara kadar tüm ürünlerde ortaya çıkabilir. Bir kısım su kaçaklarının debisi çok yüksek olabildiği gibi bazılarının ise çok azdır. İşte su debisi az olan su kaçakları oldukça can sıkıcıdır. Kaçağın oluşumundan itibaren sinsi sinsi ilerleyip çok zaman sonra kendilerini belli ederler. Yani siz veya alt komşunuz bir yerde ıslaklık veya damlama fark ettiğinizde su kaçağı çoktan oluşmuş, kaçak su zemin veya duvarlar içinde yer değiştirerek çok farlı bir yerde ortaya çıkmıştır. Yani artık suyun görüldüğü yere göre kaçağın oluştuğu yeri tahmin etmek veya tespit etmek artık mümkün değildir. Bu noktadan sonra görev hassas cihazlara ve onları kullanan profesyonel su tesisatçılarına kalmaktadır. Cihazla su kaçağı takip edilerek ortalık gereksiz kırılmadan noktasal olarak su kaçağı noktasına ulaşılacak ve o nokta onarılacaktır.

Cihazla kaçak su bulma nasıl yapılıyor ?

Cihazla su kaçağı tespiti yapmak için bir kaç yöntem vardır. Biz burada en çok kullanılan yöntemi yani kaçağın çıkardığı sesi dinleme yöntemini anlatacağız. Peki su kaçağından çıkan ses dinleme cihazının tespit edemeyeceği kadar az ise nasıl yapacağız? Bu durumda dahili tesisatı su şebekesinden ayırarak bir pompa vasıtasıyla basıncı yükselterek daha yüksek ses çıkartmasını sağlayacağız. Bu noktadan sonra bütün hüner dinleme cihazına ve onu kullanan operatörün yeteneklerine bağlıdır. Bu çalışmanın sonunda kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilecek ve maliyetler gereksiz olarak yükseltilmeden kaçağa neden yerler onarılacaktır.

Cihazla su kaçağı bulmanın avantajları

  • En sorunlu su kaçakları bile mümkün olabilecek en kısa zamanda bulunur.
  • Arama işlemleri sayesinde gereksiz ve hatalı kırımlar yapılmadığından maliyetler yükselmez.
  • Su kaçağı arama sırasında ortalık neredeyse hiç pislenmez.
  • Cihazla su kaçağı arama işlemi çok hızlıdır. Sorunun çözümü için sizi fazla meşgul etmeyiz.
  • Tüm bu avantajlarına rağmen talep edeceğimiz su kaçağı tespit ücreti hala çok uygundur.

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225

Whatsapp Ara Tıkla Ara