Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespiti Cihazla Kırmadan Kaçak Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti geçmişe göre modern cihazlar sayesinde çok daha kolay olmasına rağmen bu cihazları iyi kullanmasını bilmeyenler için problemler devam etmektedir. Kısaca su kaçağı bulma için servis veren tesisatçı arkadaş bu konuda yeterli tecrübe ve bilgiye sahip değilse, kaçak sorunun çözemeden geri dönebilmektedir. Bu tür cihazları kullanım bilgisi su kaçağı tespiti için yeterli olmayıp duyduğunuz sesleri de gerektiği gibi doğru yorumlama tecrübesi gerekmektedir. Siz siz olun kusursuz sıhhi tesisat hizmeti almak için, teknolojinin getirdiği imkanları tam anlamıyla verimli kullanan firmamızı tercih ediniz.

Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti

Su kaçağı tesisat borularından sıhhi tesisat armatürlerine ve vitrifiye elemanlara kadar tüm ürünlerde ortaya çıkabilir. Bir kısım su kaçaklarının debisi çok yüksek olabildiği gibi bazılarının ise çok azdır. İşte su debisi az olan su kaçakları hele bir de iyi saklanmışlarsa tespit edilmeleri oldukça can sıkıcı ve zor olabilir. Su kaçakları oluşumlarından itibaren sinsi sinsi ilerleyip çok zaman sonra, çok farklı bir yerde kendilerini belli ederler. Yani siz veya alt komşunuz bir yerde ıslaklık veya damlama fark ettiğinizde su kaçağı çoktan başlamış, kaçak su zemin veya duvarlar içinde yer değiştirerek çok farlı bir yerde ortaya çıkmıştır. Bu durumda kaçak suyun görüldüğü yere göre kaçağın oluştuğu yeri tahmin etmek veya tespit etmek gerekli cihazları kullanmadan, artık mümkün değildir. Bu noktadan sonra görev hassas cihazlara ve onları kullanan profesyonel su tesisatçıların tecrübe ve bilgilerine kalmaktadır. Su kaçağı cihazla takip edilerek kaçağın oluştuğu noktaya noktasal hassasiyette ulaşılıp, ortalık gereksiz olarak kırılmadan kaçağın oluştuğu nokta kısa sürede onarılacaktır.

Cihazla kaçak su bulma nasıl yapılıyor ?

Cihazla su kaçağı tespiti yapmak için bir kaç yöntem vardır. Biz burada en çok kullanılan yöntemi yani kaçağın oluşturduğu su sesini dinleyerek tespit yöntemini anlatacağız. Peki su kaçağından çıkan ses dinleme cihazının tespit edemeyeceği kadar az ise bu işlemi nasıl yapacağız? Bu durumda dahili su tesisatını harici su şebekesinden ayırarak bir basınç pompası vasıtasıyla dahili basıncı yükselterek kaçak noktasından daha yüksek ses çıkmasını sağlayacağız. Bu noktadan sonra bütün hüner dinleme cihazına ve onu kullanan operatörün yeteneklerine bağlıdır. Bu çalışmanın sonunda kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilecek ve maliyetler gereksiz olarak yükseltilmeden kaçağa neden yerler onarılacaktır.

Cihazla su kaçağı bulmanın avantajları

Cihazla su kaçağı tespiti sayesinde en sorunlu su kaçakları bile mümkün olabilecek en kısa zamanda bulunur. Arama işlemleri sırasında yanlış kararlar verilip gereksiz ve hatalı kırımlar yapılmadığından maliyetler boş yere gereksiz yükselmez. Su kaçağı arama sırasında ortalık neredeyse hiç pislenmez. Cihazla su kaçağı arama işlemi olabildiğince çok hızlıdır. Kaçak sorunun çözümü için sizi fazla meşgul etmeyiz. Tüm bu avantajlarına rağmen sizden talep edeceğimiz su kaçağı tespit ve tamirat ücreti hala çok uygundur.

Zamanınız ve paranız kıymatliyse, pisliğe tahammül edemiyorsanız, garantili çözüm istiyorsanız su kaçağı tespiti için doğru karar vererek firmamızı arayınız.

Tesisatçıya ihtiyacınız varsa, hatalı kararlar vermeden önce hemen arayınız. 0533 045 8225

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225