Su Tesisatçısı

Klozet Tamiri İç Takım Değişimi Sifon Tamiri

Klozet Tamiri

Klozet tamiri konusu daha çok iç takım ve sifon arızalarıyla ortaya çıkar. Klozet arızalarında müşterilerden gelen şikayetler genellikle sifon çekmiyor, su akıtmıyor, devamlı su akıtıyor veya klozete su kaçırıyor şeklindedir. İstanbul Su Tesisatçısı olarak firmamız tamiratını hiç düşünmeden, müşteri memnuniyeti açısından iç takımı direkt olarak her zaman kullandığımız bir markanın yenisiyle değiştirmektedir.

Klozet tamiri İç takım değişimi

Klozet rezervuarı içinde bulunan iç takım klozet suyunun rezervuardaki hareketlerini kontrol eder. Klozet iç takım ayrı ayrı çalışan birbirinden bağımsız iki mekanik sistemden ibarettir. Plastik tabanlı yapılarında su kontrolü için kullanılan uç elemanlar lastik contalardır. Arızaların başlıca sebepleri ise zamanla özelliklerini ve esnekliklerini kaybeden ve tedarik imkanı olmayan bu lastik contalardır. Ayrıca kırılan ve aşınan plastik parçalar da çeşitli arızalara sebep olmaktadır.

Klozet sistemleri basit mekanik yapılarına rağmen banyolarımızın en fazla arıza yapan veya sorun çıkaran unsurlarıdır. Kurulumu sırasında yerine iyi oturtulmamış ayaklı klozetler zamanla gevşeyrek ses her kullanıldığında ses yapmaya başlarlar. Bu sorun için tedbir alınmazsa klozetin devrilmesine ve kırılmasına ve hatta daha kötüsü kullanıcının yaralanmasına dahi sebep olabilir. Özet olarak klozetinizi yenisiyle değiştiriyosanız tabana tam oturup oturmadığını kontrol ediniz. Diğer bir sorun da klozet içi temizliğinde asitlerin kullanılmasıdır. Klozet yüzeyi temizliğin en iyi şekilde sağlanması için kaygan ve saydam bir sır tabakasıyla kaplanmıştır. Asit kullanımı bu tabakaya zarar vererek yüzeyi pürüzlendirir ve pislik tutarak kötü görünmesine sebep olur. Klozeti uzun yıllar değiştirmeden kullanma isterseniz asit değil özel üretilmiş yüzey temizleyiciler kullanınız.

İç takımın ilk bölümü klozet rezervuarına tesisattan su alma ve depoyu dolu tutma işini organize eder. Kısaca depodaki su yeterli seviyede değil ise depoyu doluncaya kadar su alır ve dolunca keser. İkinci bölüm ise sifonu kullanınca klozet içine depodaki suyu aniden bırakan sistemdir. Bu bölüm su boşaltma içi bitince su çıkışını deponun tekrar dolması için kapatır.

Kaliteli iç takım sifon tamiri

Piyasalarda çok farklı özelliklerde ve fiyatlarda iç takım bulunmasına rağmen tümü iyi netice vermemektedir. Fiyatları yüksek olanların kaliteli olduğu düşünülse de daha uygun fiyatta olan bazı ürünlerde onlardan daha uzun süre ve sorunsuz olarak çalışmaktadırlar. Biz uzun yıllardır uygun fiyatlı bir marka kullanıyoruz ve müşterilerimizden şikayet almıyoruz.

Klozet rezervuar su kaçağı

Rezervuar Su Kaçağı genelliklle yine iç takım arızasıdır. Bu arıza oluştuğunda ya klozet içine az veya çok bir miktar su devamlı akarveya rezervuar kapağından su taşması yapar. Her iki durumdada güvenilir bir çözüm için iç takımı yenisiyle komple değiştirmekteyiz.

Bu arada sayın müşterilerimize klozet arızalarında su tesisatçısı gelene kadar klozetin yan tarafında bulunan ara muslukları kapalı tutarak su israfını önlemelerini öneririz. Ayrıca klozetin sifon çekildiğinde yetecek kadar su boşaltarak ciddi miktarda su tasarrufu yapmak için basit klozet su ayarı yazımızı okumanızı öneririz.

Zamanınız ve paranız kıymatliyse, pisliğe tahammül edemiyorsanız, garantili çözüm istiyorsanız su kaçağı tespiti için doğru karar vererek firmamızı arayınız.

Tesisatçıya ihtiyacınız varsa, hatalı kararlar vermeden önce hemen arayınız. 0533 045 8225

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225