Klozet su ayarı basit olarak nasıl yapılır ?

Klozet su ayarı sayesinde sifonu kullandığınızda akacak su miktarını klozeti temizlemeye yetecek ayara getirip oldukça ciddi miktarda suyu tasarruf edebilirsiniz. Klozet rezervuar iç takım ve sifon mekaniğinin çalışma ve su ayar yöntemleri açısından imalatçı firmaya göre farklı olabilirler. Diğerlerine göre pahalı olan iç takımlarda ikinci bir buton ile daha az su seçeneği sunularak bir miktar su tasarrufu sağlanmasına rağmen daha sıklıkla kullanılan uygun fiyatlı iç takımlarda bu seçim şansı yoktur.  Her klozet iç takımında yapısal olarak su ayar imkanı olmasına rağmen zor gelenler için burada çok daha basit ve verimli bir yöntemi anlatacağız.

Basit klozet su ayarı nasıl yapılır

Klozet rezervuar iç takım ve sifon sistemleri çalışma şekli ve su ayar yöntemleri açısından üretici firmaya göre farklılıklar gösterirler. Daha pahalı olan iç takım modellerinde ikinci bir tuş ile az su seçeneği sunularak bir miktar su tasarrufu sağlanmasına rağmen sıklıkla kullanılan uygun fiyatlı modellerde bu seçenek yoktur.  Her klozet iç takımında su ayarı imkanı olmasına rağmen yapamayanlar için burada çok daha kolay ve etkili bir yöntemi anlatacağız. Anlatacağımız yöntemle gün geçtikçe kıymetlenen suyumuzu tasarruflu kullanarak doğaya saygı gösterirken cebinizi de ekonomik açıdan korumuş olursunuz.

Klozet sifon su ayarını yapmak için gerekli malzeme içine su doldurularak kapakları sıkıca kapatılmış olan ufak boy pet su şişeleridir. Klozet rezervuarının içine içi su dolu pet şişeleri iç takım parçalarına değmeyecek şekilde uygun kısımlara yerleştiriniz. Bu ilaveyle depodaki su eski normal seviyesine yükselecek fakat pet şişelerdeki su depoda kalacağından sifon düğmesine basıldığında boşaltılan su miktarı azalmış olacaktır. Kullanılacak su miktarını büyük şişelerle daha kaba, küçük şişelerle de daha hassas olarak ayarlayabilirsiniz. Pet şişe ekleyip çıkararak ve her defasında sifonu kullanarak akacak suyun klozet temizliği için yeterli olup olmadığını kontrol edin ve yeterli olduğunu düşündüğünüz an işlemi sonlandırın. Görüldüğü gibi su tesisatçısı çağırmadan ve teknik bilgiye sahip olmadan kolay sifon su ayarı yapma imkanına sahipsiniz.

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225

Whatsapp Ara Tıkla Ara