Doğalgaz Petek Temizleme Kombi Kalorifer

Doğalgaz kurulum, kombi değişimi, bakır boru kalorifer tesisatı, yerden ısıtma sistemleri, petek değişimi, havlupan montajı ve petek temizleme konularında uzun yılların tecrübeleriyle profesyonel ve garantili hizmet vermekteyiz.

Doğalgaz kalorifer petek temizleme

Sıfırdan doğalgaz tesisatı kurulumu, kombi montajı ve bakır boru kalorifer tesisatları yapıyoruz. Tamir veya bakım gerektiren tesisatlarınızı gerektiği şekilde itinayla onarıyoruz. Eskiyen kalorifer peteklerini garantili olarak değiştiriyoruz.

Çift yönlü doğalgaz kalorifer petek temizliği

Kalorifer petek temizliği yapıldıktan sonra kalorifer petekleri ilk kurulduğu gün gibi ve çok daha az doğalgaz harcayarak ısıtacak. Petek içinde biriken yabancı maddelerle tıkanan petek kanalları petek temizleme sayesinde açılarak randımanlı çalışmaya başlarlar.

Doğalgaz kalorifer sisteminizin ısı verimi zaman içinde gittikçe düşerek sistemin yeni kurulmuş olduğu ilk günlerde olduğu gibi iyi ısıtmaz olur. Bu durumun çeşitli sebepleri olabileceği gibi en fazla etkili olan peteklerin içinde zamanla biriken çamurdur. Peteğin içindeki kanalları tıkayarak sıcak suyun üzerindeki ısıyı bırakmasını engelleten çamur temizlendikten sonra kalorifer sisteminiz eskisi gibi iyi ısırır ve az yakar.

Petek temizliği sayesinde az öder iyi ısınırsınız

Kalorifer tesisatı içinde dolaşan su, tesisat içinde oluşan döküntülerle, demir sacın meydana getirdiği demir oksit yani pasla birleştirerek oluşturduğu istenmeyen birikime radyatör çamuru denir. Radyatör peteğinin tabanında zamanla birikerek yükselen çamur, sıcak suyun petek kanalları arasında dolaşımını kısıtlayarak ısı randımanını olumsuz etkiler. Oluşan bu birikim sadece iyi ısınmayı önlemekle de kalmaz. Tesisatı yolu ile kombiye ulaşan çamur parçacıkları kombi ve filtrelerde çeşitli sorunlara da yol açabilir. Çamurun ısıtmaya olan olumsuz etkisi radyatörün her bölgesinin eşit ısınmaması ve geçmişe nazaran daha az ısıtması ile anlaşılabilir. Çamurla tıkanmış radyatör petekleri tam olarak ısınmadığından kombi daha fazla açılarak kullanılırsa da doğalgaz faturanızda yükselecektir. Üstelik bu yöntem de asla iyi ısınmanızı sağlamayacaktır.

Doğalgaz Petek Temizleme Kombi Kalorifer

Kombi petek temizliği nasıl yapılır ?

Petek çamuruyla tıkanmış olan radyatör, giriş-çıkış vanaları kapatıldıktan sonra tesisattan ayrılarak çift yönlü petek temizleme makinesine bağlanır. Makineyle basınçlı sıcak su uygulanan radyatörün içindeki çamur dağıtılarak dışarı çıkarılır. Petek temizleme için 2 yılda bir tesisatınızı, kombi ve petekler dahil olarak yıkatmamız tavsiye edilir. Yıkama maliyetinden kaçınarak sadece tıkalı olduğunu düşündüğünüz peteğin yıkatılması beklediğiniz neticeyi vermeyebilir.

Petek temizleme yaptırmanın avantajları

  • Kalorifer sisteminizin kurulduğu il günde olduğu gibi iyi ısıtmasını sağlarsınız.
  • Daha az doğalgaz kullandığınızdan daha az fatura ödersiniz.
  • Doğalgaz kombi cihazınız risk altında olmadan daha sağlıklı çalışacaktır.

Başka tesisat sorunlarınız da mı var? Su kaçağıtıkanılık açmaklozet arızalarıdoğalgaz tesisatı ve petek temizleme hizmetleri de verdiğimizi de hatırlatırız. Gelmişken tüm tesisat sorunlarını çözmek size daha ekonomik gelebilir! Detaylar için lütfen arayınız. 0533 045 8225

Whatsapp Ara Tıkla Ara